بودجه پزشکی

اکثر برنامه های بیمه بهداشتی دولتی در بسیاری از کشورهای عربی هزینه های درمان در خارج کشور را پوشش نمی دهد. پرچه در صورت ممکن امور مالی پزشکی در حال ارائه درمان های مشابه در داخل کشور است. بنابر این بسیاری از مردم برای یک تورم پزشکی ودرمان باید خود هزینه ها را بپردازند حتی گاهی استثناهایی برای این قاعده توسط دولت تعیین میشود. این تصمیمات معمولا توسط آزادی انتخاب کشور یا بیمارستان که شما در آن می خواهید درمان شوید همراه است. واین وابسته به قرارداد از قبل ثبت شده با دولت میزبان وبیمارستان آن است.
اکنون مؤسسات وشرکت ها در یک روند رو به رشد در بیمه بهداشت خصوصی قرار دارند. علاوه بر این، افراد در حال حاضر استفاده از شرکتهای بیمه خصوصی را افزایش داده اند وبرخی از این شرکت ها ممکن است با توجه به بسته ی عضویت افراد، درمان در خارج از کشور را برای اعضای خود فراهم آورند. هر روش انتخاب شده توسط بیماران برای حمایت از تامین مالی ویا درمان آن ها، آن ها میبایست تعدادی از ملاحظات مقدماتی را در نظر بگیرند. بیشترین هزینه به عنوان هزینه های بیمارستان ویا پزشک به خدمت گرفته شده صرف میشود. اما تعدادی از عوامل دیگر که باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد، وRCآنها را برای اعضا سازماندهی کرده است، عبارت اند از:

 • هزینه های پاسپورت شامل هزینه های ویزا و کلیه ی مدارک مورد نیاز
 • هزینه های پرواز
 • هزینه های حمل و نقل شامل هزینه ی رفت و آمد به فرودگاه و خروج از آن
 • هزینه ی حمل و نقل به محل دریافت درمان پزشکی و بازگشت از آنجا
 • هزینه های اقامت در کشور محل دریافت درمان پزشکی
 • هزینه ی غذا و نوشیدنی
 • هزینه ی تماس های بین المللی و دیگر وسایل ارتباط راه دور با منزل
 • داروها و منابع پزشکی
 • هزینه های مراقبت پزشکی طی دوره ی پس از عمل (دورن ریکاوری)
 • خدمات بیمه

در اختیار داشتن چنین فهرستی می تواند تصویر واضحی از نمامی هزینه های درمانی سفر پیش رو را برای مسافران فراهم کند.

هزینه ها یا گزینه های بودجه ای پیش روی مسافرانی که به قصد درمان پزشکی از کشور خارج می شوند

افرادی که قصد خروج از کشور به منظور دریافت خدمات پزشکی را دارند چندین انتخاب مختلف می توانند داشته باشند.
برخی از این انتخاب ها در ادامه می آیند:

 • استفاده از کارت های اعتباری: هزینه ی برخی از پروسه های پزشکی شامل محدودیت های مالی خاصی برای کارت های اعتباری می باشد.
 • دریافت وام شخصی: امروزه موسسات و بانک های بسیاری وجود دارند که می توان برای دریافت وام های شخصی به آنها مراجعه کرد.
 • حمایت مالی از طرف دوستان و یا خانواده: صرفنظر از وضعیت مالی فرد بیمار، همواره می توان بر مواقع نیاز بر روی کمک های مالی خانواده و دوستان حساب باز کرد.
 • استفاده از برخی برنامه های بودجه ای از سوی برخی نهادهای میانجی و یا آژانس های مسافرتی پزشکی
 • استفاده از برنامه ها و یا رویدادهای جمع آوری اعانه: این گزینه باید همواره آخرین گزینه ی پیش رو باشد و نباید جز در مواقعی که زندگی فرد واقعا در معرض خطر جدی قرار دارد به آن متوسل شد.
 • فروش برخی دارایی های شخصی به منظور فراهم کردن هزینه های درمان فردی: هزینه های درمانی در مواقع بحرانی باید در اولویت فرد قرار گیرند.
بودجه یابی با استفاده از نهادهای واسطه در امر توریسم پزشکی

موسسه ی ما در مقام عامل توریسم پزشکی در این کشور به تسهیل فرآیند بودجه یابی وپرداخت هزینه های مورد نیاز افرادی که مایل به مسافرت به منظور دریافت خدمات پزشکی هستند، کمک می کند. موسسه ی رویال کیور برنامه های متنوعی به منظور کمک به بیماران در جهت تامین هزینه های درمان پزشکی ارائه می کند و این موسسه دائما در تلاش است تا برنامه های متنوعی بسته به میزان هزینه های پزشکی و مراقبت های جراحی مورد نیاز بیماران ارائه دهد. این موسسه در تلاش است تا کلیه ی این برنامه ها را با کمترین میزان بهره ی بانکی در اختیار همگان قرار دهد؛ روش های بازپرداخت اقساط در این موسسه و همچنین بانک عامل ما همواره کمترین میزان نرخ بهره ی بانکی را به بیماران پیشنهاد می دهد.

بانک ها و موسسات تخصصی هزینه یابی در امور پزشکی

گسترش صنعت گردشگری پزشکی منجر به جستجوی گردشگران این حوزه به منظور یافتن موسسات تخصصی در این زمینه شده است تا بلکه این موسسات بتوانند بخشی از هزینه هایی که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد را در قالبوام ها و پرداخت های معوق پوشش دهند. برخی از وام های پرداختی حتی هزینه های برخی اعمال خاص جراحی زیبایی را نیز پوشش می دهد. بانک ها و موسسات خاصی نیز به منظور ارائه ی تسهیلات درمانی و وام های کم بهره وارد این حوزه شده اند: از جمله ی آنها می توان به برنامه ی :مزایای درمان” پیشنهادی از سوی بانک های محلی در کشور امارات متحده ی عربی اشاره کرد. برنامه ها و بانک های بیشتری هر روزه در این کشور وارد این صنعت می شوند، هدف ما جستجو و یافتن بانک ها و برنامه هاییست که با شرایط مشتریانامان بیشترین تناسب را داشته باشند؛ همانطور که در حال حاضر بسیاری از افراد از برنامه های پیشنهادی ما که با شرایط آنها متناسب است بهره می برند.